Parcours "De la rumeur au bûcher" in Grupont

In 1618, in Grupont: vier zussen, Jehenne, Marie, Jejenne en Alix, worden berecht wegens hekserij en veroordeeld tot de brandstapel.


In 2018 hebben de inwoners van het dorp, in samenwerking met een groot aantal lokale verenigingen, zich maandenlang ingezet om de 400ste verjaardag van deze tragische gebeurtenis te herdenken.

Ze wilden dit verborgen deel van ons erfgoed onder de aandacht brengen door bezoekers aan het denken te zetten en deze tragische gebeurtenissen in hun historische, politieke en geografische context te plaatsen.


Ontdek tijdens een wandeling door de smalle straatjes van dit rustige dorpje het verhaal van Jehenne, Marie, Jejenne en Alix.

Vier zussen. Vier vrouwen. Vier lotgevallen met hetzelfde tragische einde. Vier twijgjes die door het vuur van fanatisme tot as zijn gereduceerd.


Met medewerking van het Comité voor toeristische en culturele ontwikkeling van Tellin.

Reception

Wandelaar Wandelaar

Gemakkelijk

Route details

Start place

Place de l'Yser
6927 Grupont (Tellin)
Belgique
50.09224 5.27914 8
Longueur de l'itinéraire (en km) : 5.8

  • Wandelaar
  • Moeilijkheid (Wandelaar) : Gemakkelijk
  • Dorp

See also

OTH-A0-00IY-0JC2
GPX downloaden Embark GPX with Cirkwi

Deze route zal gesloten

  • 24 januari